0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Hemen Fiyat Al

Erkeklerde sadece vücut geliştirmeci, yüzücü, bisikletçi ve dansçı benzeri sınırlı bir grubun dikkatini çekmekteydi. Günümüzde ise gittikçe erkeklerde de aşırı kıllanmaya karşın farklı epilasyon yöntemlerinin kullanılması yaygınlaşmıştır. Lazer epilasyon aşırı kıllanmadan rahatsız erkekler için de uygun bir yoldur .

Erkeklerin de bir kısmı bayanlar benzeri , özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde ele geçirmek istiyorken , büyük çoğunluğu kılların estetik bir görüntü oluşturacak biçimde yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Erkeklerde lazer epilasyon en sıklıkla sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Gereklidir?

Erkeklerde vücut bölgeleri lazer epilasyonu 6 ila 8 seans , yüz bölgesi lazer epilasyonu ise ortalama 8 ila 10 seans sürmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı erkeklerin cildi hassas bir yapıya sahip olabilir . Hassas cilt yapısına sahip erkeklerde lazer epilasyon sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak bu durum bir gün içerisinde normale dönmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasından sonrasında hafif bir duş alınabilir, ancak vücudu tahriş edebilecek uygulamalardan (kese, peeling benzeri ) bir hafta süreyle uzak kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulandıktan sonrasında üç gün zaman ile yoğun güneş ışığından korunulmalı, güneşe çıkılacaksa koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak gelinmeli ve uzmanların tavsiyelerine kesinlikle uyulmalıdır.