0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Bayanlarda Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Hemen Fiyat Al

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sıhhatli yolu son günlerde artık yaygın olarak kullanılan lazer epilasyon yoludur . Lazer epilasyon yöntemi ile cilde hiçbir zarar verilmeden istenmeyen tüyler yok edilmektedir. Sultanbeyli Lazer Epilasyon merkezinde yaygın olarak kullanılan cihaz alexandrite lazerdir.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti vasıtası ile emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer taktiği ile yapılmış olan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden direk kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bayanlarda Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekli Olanlar

  • Bayanlarda lazer epilasyon özel savunma gözlükleri ile korunarak bedenin tamamına uygulanabilmektedir.
  • En çok tercih edilen bölgeler, yüz, kol altı, bikini, bacak bölgeleridir.
  • Uygulamadan öncesinde solaryum ve güneşlenmekten kaçınılmalıdır.
  • Uygulama yapılacak bölgeye 3 hafta kökten alım prosedürü yapılmaması gereklidir. Jilet ya da makine ile kısaltma prosedürü 3-4 gün öncesi yapılabilir.
  • Son 6 ay içinde Reacutone kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez.

Bayanlarda Lazer Epilasyon Seans Bilgileri

Bayanlarda vücut bölgeleri lazer epilasyonu 6 ila 8 seans, yüz bölgesi lazer epilasyonu ise aşağı yukarı 8 ila 10 seans sürmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon cilt yapısı ve kıl durumu uyumlu meydana gelen tüm bölgelere göz çukuru hariç güvenle uygulanabilmektedir.

Bayanlarda bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek, bel, göğüs ucu, el üstü, ayaküstü, çene, dudak üstü, boyun uygulama yapılmış olan bölgelerdir.

Lazer epilasyonda yaş sınırlaması var mıdır?

Yaş sınırı bulunmamakla birlikte kıl gelişiminin tamamlanmaması amacıyla 18 yaş altına uygulama tavsiye edilmemektedir.