0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Hemen Fiyat Al

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yöntemidir . Lazer epilasyon’ da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılmış olan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göz bölgesi haricinde , her uygulama anında gözleri özel koruma gözlükleri ile koruma koşuluyla bütün vücut bölgelerine uygulanabilir. Erkeklerde ve bayanlarda tüylenme dağılımı ve miktarı farklıdır.

Kadınlarda fazladan kol, koltuk altı, bacak, genital bölge, yüz , sırt ve dudak üstü bölgeleri amaçlı , erkeklerde de genellikle kaş arası, sakal üstü, ense, sırt, boyun, göğüs vb. gibi bölgelerde epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Neden Çok Sayıda Seansa İhtiyaç Vardır?

Lazer epilasyon kılın etkin büyüme ve gelişim çağında etkilidir. Dinlenme çağında olan kıllar uygulamadan etkilenmeyecektir. Kılların %30-70 i dinlenme dönemindedir.

Bundan ötürü vücut bölgelerine göre değişim gösteren seanslar halinde uygulama yapılır. Her seansta %15-30 arasında etki sağlanır. Seans aralıkları da vücut kısmında 2 ayda bir 4-6 seans , yüz kısmında ayda bir 6-12 seans olmak üzere değişir.

Lazer Tedavileri Esnasında Güneşe Çakmak Sakıncalı Mıdır?

İşlem esnasında kızarıklık yaşanan cildin güneşe maruz kalmaması gerekmektedir . Deride kızarıklık meydana getirebileceği düşünülerek tedaviden öncesinde ve tedaviden sonra güneşe çıkmak son derece zararlı olabilir . Ciltte lekelenmelere sebebiyet verebilir. Bu sebeple tedavi süresince güneşten sakınmak önerilir .