0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Alexandrite Lazer Epilasyon

Pratik ve etkili bir metot meydana gelen Alexandrite lazer, teknik özelliklerinden ötürü yalnızca açık cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Tüylerin işlem ardından yüzeyden hemen uzaklaşması, uygulama ardından memnuniyeti arttırmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon

Uzun dalga boyuna sahip olduğundan, lazer ışığının daha derine ulaşabilmesini ve derindeki kıl köklerini tahrip etmesini olanağı sağlar . Aynı zamanda diode lazerle diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da uygulama yapılabilir.

Bu özelliklerinden ötürü diğer cihazlara nispeten daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Etkin soğutma sistemi ile uygulama anında hissedilen acı en aza indirilir. Yanık ve leke komplikasyonu çok azdır . Yazın sağlam bir şekilde uygulama yapılabilir.

Nd: Yag Lazer Epilasyon

Nd: Yag lazer epilasyon uygulaması derine inebilen lazerdir. Uygulamanın ağrısız ya da acısız olması için epilasyondan öncesinde ifade edilecek bölge soğutulur. Dalga boyu en uzun epilasyon lazer cihazıdır. Derine indiğinden ağrısı da şiddetli hissedilir. Koyu tenlerde, üstelik zencilerde kullanılan lazer epilasyon çeşidi olarak ta bilinir.

Nd: Yag lazerleri tıpta kılcal varis tedavisinde de kullanılır bir yöntemdir . Bu lazer epilasyon uygulaması, diğerlerine yönelik ciltte daha çok derine indiği için yan tesirleri bakımından dikkat edilmesi gerekli meydana gelen bir yöntemdir .